Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Executare silita drept uzufruct viager (cota parte)
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Executare silita drept uzufruct viager (cota parte)

Bună ziua! Vă rog să mă ajutati cu un răspuns: mi-a fost pus sub sechestru dreptul de uzufruct viager asupra cotei parte(jumătate) din apartamentul pe care l.am vândut, restul aparținând fără nici o rezervă actualului proprietar. Ce se poate intampla in aces caz ? Vă mulțumesc! (Ar exista o posibilitate să raman in apartament deoarece am trei copii,dintre care doi sunt minori , și o situație extrem de grea?)
Laviniaa, utilizator
Se va încerca vânzarea la licitație. Daca se vinde, puteti rămâne doar daca va lasa proprietarul.
Pt ce vi s-a pus sechestru?
Aveti drept sa contestati în termen de 15 zile.