Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua! Ce înseamnă: delapidarea (art.295 NCP) ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua! Ce înseamnă: delapidarea (art.295 NCP) alin.1 C.p.cu ...

Bună ziua!
Ce înseamnă:
delapidarea (art.295 NCP) alin.1 C.p.cu aplic. art. 35 alin.1 C.p.
Bună ziua! Inseamna ca mai multe acte materiale (fapte penale) ale aceleasi rezolutii infractionale, au dus la incadrarea juridica despre care vorbiti. Pedeapsa este intre 2 si 7 ani, maxim care se poate majora cu cel mult 3 ani în cazul pedepsei închisorii.