Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Am o întrebare la dumneavoastră, cum ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Am o întrebare la dumneavoastră, cum putem proceda... ...

Bună ziua! Am o întrebare la dumneavoastră, cum putem proceda...
Eu împreună cu soțul suntem în construcția unei case, doar că terenul si toate autorizațiile de construire sunt pe numele mamei soacre. Cum putem să transferam totul pe numele nostru și cât ne costă?
Terenul are 500m² și este teren extravilan. Vă mulțumesc pentru răspunsuri!
Roșu Petrina, utilizator
Nu cred ca e teren extravilan ca nu ar fi primit autorizate de construcție casa.
Trebuie sa va vanda terenul ca să fiți proprietari.
Autorizație am primit pentru Construire anexa gospodărească și împrejmuire teren
Daca e extravilan sa vi-l doneze amândurora, ca e o întreaga tevatura pt vanzare.
Ne donează terenul..
Doar că noi avem ridicat și până la centură.. ce am mai putea face?
Nimic, construcția nu figurează nicaieri. Eventual scoateti alta autorizatie după ce veți fi proprietari.