Forum Discuţii juridice Executare silită Poate un bun dobandit prin cumparare de la un ...
Discuție deschisă în Executare silită

Poate un bun dobandit prin cumparare de la un proprietar sa fie executat silit pe numele altei persoane decat vanzatorul?

Primesc corespondenta la adresa mea pe numele altei persoane la aceeasi adresa cu a mea. Ultima corespondenta este de la Executorul Judecatoresc, un plic lasat in cutia de scrisori. Am cumparat cu cateva luni in urma un apartament de la proprietar si numele acestuia nu este cel pe numele caruia vine corespondenta amintita mai sus. Vanzarea-cumpararea s-a facut prin notariat si am deja rol fiscal pe imobil, toate sumele din contract fiind achitate si buletinul schimbat la adresa. Pot avea probleme cu vanzarea-cumpararea imobilului? Multumesc pentru un raspuns lamuritor!
calcris, utilizator
Nu aveti nicio problema.