Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, sunt in prenatal (CIM),dar am nascut ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, sunt in prenatal (CIM),dar am nascut inainte de termen. ...

Buna ziua, sunt in prenatal (CIM),dar am nascut inainte de termen. Am deasemenea venituri dintr-un PFA. Am cerut inchiderea Pfa-ului, dar cei de la ONRC au fost inchisi si inca nu e inchisa firma, dar eu in timpul asta am mai avut venituri. Este aceasta vreo problema in vederea acordarii indemnizatiei? Multumesc!
Ce inseamna CIM? Contract individual de munca?

Acum sunteti in concediu medical la un angajator,dar aveti si PFA?

Trebuie sa suspendati activitatea PFA, nu sa-l inchideti, pentru toata perioada concediului de ingrijire copil (trebuie sa faceti acest lucru inainte de a depune dosarul pentru indemnizatie).