Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, fiica mea are handicap accentuat, la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, fiica mea are handicap accentuat, la serviciu,are ...

Bună ziua, fiica mea are handicap accentuat, la serviciu,are salariul minim pe economie, adică 3700 brut,este scutită de impozitul pe salariu,dar I s-a dat doar 200 de lei peste salariu.Este corect doar atât?Nu știu cum se calculează. Vă mulțumesc anticipat.
Vedeti acest link
[ link extern ] /
Cornel Vasile, Consilier juridic
Impozitul pe salariu este de 10%. De acest 10% este scutită.