Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Model hotarare AGA pentru numire administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Model hotarare AGA pentru numire administrator

Buna ziua
Ma poate ajuta cineva cu un model hotarare AGA pentru numirea unui administrator care lucreaza in cadrul firmei fara remuneratie baneasca?
Va multumesc!
george-neagu, moderator
Societatea ................... S.R.L./ S.R.L.-D / ...
Nr RC: ……………………..
EUID-ROONRC.: ……………………..
Cod unic de înregistrare: ……………………..
Sediul social: ........................, Str. .........................., nr. ......., bl. ......,
sc. ..................., et. ..................., ap. ..................., sector/județ .................

DECIZIA ASOCIATULUI /
HOTĂRÂREA ADUNĂRII GENERALE
A ASOCIAȚILOR /
HOTĂRÂREA CONSILIULUI DE ADMINISTRAȚIE /
HOTĂRÂREA CONSILIULUI DIRECTORATULUI
nr. ................... din data de .....................

Asociatul / Asociații / Consiliului de administrație / Consiliului directoratului

D-lui/d-nei ..................., data nașterii ............ și locul nașterii ……….............……., cetățenia ...................., domiciliat(ă) în ……........……… (se va scrie statul de domiciliu), reprezentând ……. % din capitalul social al societății.
(se multiplică corespunzător potrivit numărului de asociați)
în prezența:
D-lui/d-nei ..................., data nașterii ............ și locul nașterii ……….............……., cetățenia ...................., domiciliat(ă) în ……........……… (se va scrie statul de domiciliu).

DECIDE / HOTĂRĂŞTE:
Art. …. Revocarea din funcția de administrator/cenzor a domnului/doamnei ......................................... și/sau numirea în funcția de administrator/cenzor a domnului/doamnei ......................., cetățean român/………………..., luna și anul nașterii ……………., domiciliat în …………… (se va scrie statul de domiciliu), pe o perioadă de …… ani.

Ca urmare a modificărilor intervenite, administratorii/cenzorii societății sunt:
1. d-nul/d-na…………………, cetățean român/………………..., luna și anul nașterii ……………., domiciliat în …………… (se va scrie statul de domiciliu);
2. d-nul/d-na…………………, cetățean român/………………..., luna și anul nașterii ……………., domiciliat în …………… (se va scrie statul de domiciliu);
3. d-nul/d-na…………………, cetățean român/………………..., luna și anul nașterii ……………., domiciliat în …………… (se va scrie statul de domiciliu);
Art. … Restul prevederilor din actul constitutiv rămân neschimbate până la data radierii societății.

Asociatul / Asociați,