avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1022 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Înființare PFA. Vreau să-mi fac un PFA cu sediul ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Înființare PFA. Vreau să-mi fac un PFA cu sediul acasă. Locuiesc ...

Înființare PFA.
Vreau să-mi fac un PFA cu sediul acasă.
Locuiesc într-un bloc de 6 apartamente in care fiecare apartament are intrare separata-4 apartamente iar 2,între care și apartamentul meu,au casa scării comuna și intrările fata in fata.
Întrebare:pentru înființare PFA am nevoie de acordul tuturor vecinilor sau numai al celui de vizavi de mine ?
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 16:57, 5 August 2024
Sus, jos, stanga, dreapta. Fara vecinul de vizavi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare pfa SilaghiCristina SilaghiCristina As vrea sa infiintez un pfa (in Bihor) .Intrebarea mea ar fi daca am nevoie de semnaturile vecinilor sau doar de aprobarea asociatiei de proprietari ... (vezi toată discuția)
Acord vecin deschidere cabinet medical la casa cu perete comun alexia222 alexia222 Buna ziua. Am achizitionat un apartament la o casa cu doua apartamente la care s-a facut separarea prin hotarare judecatoreasca. Practic sunt intrari ... (vezi toată discuția)
Acord vecin sediu social srl bobu_elena bobu_elena Buna seara, doresc să-mi deschid un SRL fara angajat cu sediul social în apartamentul in care locuiesc. Imi trebuie acordul vecinilor tuturor vecinilor din ... (vezi toată discuția)