Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, sunt cetatean a Republicii Moldova cu ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, sunt cetatean a Republicii Moldova cu masina inmatriculata ...

Buna ziua, sunt cetatean a Republicii Moldova cu masina inmatriculata in Republica Moldova si am o intrebare cum pot face cu Revizia tehnica (ITP numit in romania) cand sunt pe teritoriul Romaniei? Sunt nevoit sa plec fiecare an in Moldova pentru a face revizia sau o pot face in Romania?
revizia se face in tara unde e inmatriculat autovehiculul. daca il "transferati" in Romania, veti putea face aici.