Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bună ziua, În cazul în care am abonamentul pe firma ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bună ziua, În cazul în care am abonamentul pe firma si dupa ...

Bună ziua,
În cazul în care am abonamentul pe firma si dupa o perioada obtez sa mi transfer abonamentul pe persoana fizica trebuie sa aștept pana la expirarea contractului ca să nu plătesc penalizări?
Va mulțumesc,
Sanda Nicolaescu
PS. Contravaloarea telefonului am platit o la firma.

Daca o faceti in timpul contractului, firma de telefonie va poate cere sa achitati o suma de bani.