Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Buna seara. As dori sa intreb care ar fi procedura ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Buna seara. As dori sa intreb care ar fi procedura legala pentru ...

Buna seara.
As dori sa intreb care ar fi procedura legala pentru rezolvarea acestui caz:
Am contractat o firma pentru serviciile de creare site,magazin online.
Am pus in functiune site-ul de 5 saptamani,insa necesita mai multe modificari.
Magazinul online nu este functional pentru toate produsele,in google merchant si google ads ca si status nu sunt eligibile. Domnul zice ca nu tine de el si sa rezolv problema eu. Conform contractului trebuia sa termine site-ul in 2 saptamani si deja au trecut 2 luni si inca tot nu este terminat si alte elemente ale site-ului.
As dori sa intreb daca reziliez contractul ce alta raspundere ar atrage asupra mea fara achitarea integrala a sumei,deoarece trebuie sa apelez la un alt furnizor.Datele de logare a site-ului le am,doar conform contractului proprietatea intelectuala a site-ului apartine prestatorului pana la momentul predarii printr-un Act aditional semnat.
Multumesc!
e o problema de interpretare a contractului. google merchant si ads sunt facilitati care presupun mentenanta (suport continuu), prin urmare, daca nu exista clauze exprese in contract, subiectul e inchis. rezilierea oricarui contract se face potrivit procedurii inscrise. dezvoltatorul isi va lua site-ul, e munca lui, pe care n-ati platit-o (100%). va puteti si judeca,... sunt variante, in functie de ce vrea fiecare
adriandimitriu, utilizator