Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Sotul vecinei mele este decedat de 3 ani si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Sotul vecinei mele este decedat de 3 ani si 4 luni. ...

Buna ziua! Sotul vecinei mele este decedat de 3 ani si 4 luni. Daca nu a facut succesiunea, i se poate face poprire pe cont pentru o datorie a sotului decedat? Multumesc!
Atât timp cât nu a acceptat și dezbătut succesiunea nu datoreaza nimic
Multumesc pentru raspuns! O zi frumoasa!