Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Despagubire zbor intarziat
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Despagubire zbor intarziat

Buna ziua,
In luna ianuarie 2024 am avut un zbor care a intarziat cateva ore. In aeroport am fost abordat de o firma care se ocupa de recuperarea despagubirilor. In urma cu 5 luni mi-au spus: compania de zbor a refuzat despagubirea, iar cei de la despagubire urma sa-i dea in judecata. De atunci nu am mai avut niciun semn de la ei. I-am contactat recent insa nu raspund. Ce as putea face in aceasta situatie?
Multumesc.
depinde cat de tare va macina. ii puteti cauta, le puteti retrage mandatul, etc.