Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Firma constructii - lucrare neterminata si lipsa ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Firma constructii - lucrare neterminata si lipsa factura

Am adus o echipa de muncitori (cu firma) sa construiasca o anexa la casa (si anume o terasa). Cu o zi inainte sa termine toata lucrarea, mi-au cerut banii pentru lucrare si au zis ca revin a doua zi sa termine lucrarea si sa-mi dea factura. Eu le-am dat toti banii asa cum au cerut. Am si deviz pentru lucrare.

Problema este ca nu au mai revenit, lucrarea este neterminata si factura nu am (lucrarea contine si montarea unei usi, iar una dintre conditiile garantiei pentru usa este montajul de o firma specializata, de aceea am nevoie de factura in caz de se intampla ceva cu usa).

Exista recurs legal pentru asa ceva? Imi pot recupera macar o parte din bani sau sa primesc factura?
Bogdan1995, utilizator
Buna ziua,
Puteti face demersuri legale in vederea actionarii in judecata a societatii, inclusiv sesizari catre institutiile abilitate, daca sunteti prejudiciat.
Cel mai bine este sa apelati la serviciile juridice ale unui avocat pentru a analiza documentele ce le detineti si starea de fapt.