Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! O sa repet inca o data intrebarea pe care ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! O sa repet inca o data intrebarea pe care am mai pus-o ...

Pensia de invaliditate. Buna ziua! O sa repet inca o data intrebarea pe care am mai pus-o cu ceva timp in urma, si nu am primit nici un raspuns. Cat timp dureaza procesarea pensiei de invaliditate, din momentul depunerii dosarului si pana in momentul cand se primeste un raspuns?
flytosky, utilizator
Depinde de Casa de Pensii ... va dau doua exemple practice, C.P. S.2 Bucuresti a procesat un dosar in 2 sapt , C.P.S5 Bucuresti in 4 sapt.
Multumesc pentru raspuns! Eu locuiesc in Norvegia, si am primit un formular prin posta, pe care l-am trimis in mai. Este posibil sa dureze asa de mult? Incerc sa-i sun, in fiecare zi, dar nu-mi raspunde nimeni... Nu stiu ce sa mai fac...
flytosky, utilizator
Depinde de volumul de activitate ...insa , mai mult de 2 luni nu am avut sa fie un termen de solutionare a unui dosar, ma refer la Bucuresti.
Multumesc frumos!