Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara Am o problema cu o firma de administratie. ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara Am o problema cu o firma de administratie. Timp de ...

Buna seara
Am o problema cu o firma de administratie. Timp de 3 luni imi punea 20 de metri cubi de apa. Din cauza ca eram plecat cu munca,nu puteam sa dau citirea,dar plateam aberatia lor. Dupa ce am dat citirea apometrelor,am platit in plus 52 de metri cubi. Administratorul a spus ca nu poate regulariza ca nu-i permite softu si imi va scadea lunar cate 2 mc. Presedinta de bloc e de partea lor. Intrebarea mea e care sunt etapele si metodele pentru a fi trasi la raspundere
Va multumesc
In instanta. Intai insa cereti informatii de la ei, vorbiti cu un avocat sa va ajute.
Dati lunar consum 0 pana cand ajungeti la indexul real.