Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Am decizie de pensionare anticipata dar nu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Am decizie de pensionare anticipata dar nu am beneficiat ...

Buna ziua, Am decizie de pensionare anticipata dar nu am beneficiat de ea, am continuat serviciul (nu la stat). La varsta standard de pensionare, in septembrie, am inteles ca se face automat trecerea la pensia de limita de varsta, si mi se va vira pensia in cont. Pot continua serviciul in baza contractului de munca actual, sau trebuie sa intrerup si sa fac un nou contract?
trebuie sa intrerupeti si sa faceti un nou contract