Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună comunitate ! Vin aici cu o întrebare, pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună comunitate ! Vin aici cu o întrebare, pentru care sper ...

Bună comunitate ! Vin aici cu o întrebare, pentru care sper să obțin un răspuns. S-a cerut și obținut în instanță un divorț. În contractul apartamentului suntem trecuți amândoi. Avem un baiat care a preferat să rămână cu mine, chiar daca prin hotărâre sa stabilit domiciliu la mamă. mămica lui dragă a preferat să plece spunând că nu are pretenții la nimic, doar să-i semnez să fiu deacord cu divorțul . Există o modalitate legală prin care jumătatea ei so lase copilului prin cedare, Iar băiatul să beneficieze de partea ei din contract ? Menționez că băiatul împlinește 18 ani peste 6 luni. Mulțumesc !
nicu_is, utilizator
Se face partaj și cota ei o doneaza fiului. Asta cu bu am pretenție la nimic, e vorba goala, actele vorbesc.
Nu lăsați sa treacă timpul, faceti acum pana nu se sucește.