Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Dacă la o ședință a asociației de proprietari s-a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Dacă la o ședință a asociației de proprietari s-a luat o ...

Dacă la o ședință a asociației de proprietari s-a luat o anumită hotărâre, iar administratorul imobilului nu demarează acțiunea pentru punerea în aplicare a celei hotărâri, așa cum s-a stabilit, sub incidența cărei legi intră acesta, mai exact ce măsură legală se poate lua in acest caz?
Dați toate datele, adică despre ce hotărâre e vorba, despre ce lucrare/problema e vorba și eventual alte detalii.