Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am o intrebare legata de constructii. La ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am o intrebare legata de constructii. La tara, am ...

Buna ziua. Am o intrebare legata de constructii. La tara, am o casa construita in 1965. Este construita de un bunic de-al meu. Distanta pana la gardul vecinului este de aproape 1 metru.
Vecinul meu nu da pe acolo, si de 30 de ani locul este parasit.
Ce se intampla daca cineva cumpara si ma da in judecata pentru distanta dintre gard si casa? Pot fi obligat sa daram casa?
Nu.