Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Construcție ilegala pe terenul meu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Construcție ilegala pe terenul meu

Cineva a construit ilegal o cabană pe un teren extravilan, moștenit de la mama mea... Mentionez ca nu am cf pe teren, singura dovada fiind registrul agricol și zeci de martori ca este al meu... Urmează sa fac demersuri pentru obținerea titlului de proprietate și înscrierea în Cf? Cum pot sa procedez cu aceasta speță??? Sper sa nu fi început el ilegal demersurile pentru intabulare, pentru ca atunci probabil trebuie sa merg în instanta pentru închidere de CF... Care ar fi primii pași cu care sa încep???
NICU TICU, utilizator