Forum Discuţii juridice Executare silită Poate un executor judecătoresc să trimită somație ...
Discuție deschisă în Executare silită

Poate un executor judecătoresc să trimită somație de plata ...

Poate un executor judecătoresc să trimită somație de plata (la cererea avocatului părții adverse) pentru o așa numita datorie dacă procesul nu s a finalizat? Trimiterea unei somații în acest caz poate să fie considerat un abuz al avocatului?
Și ce anume va deranjează, ,mai ales dacă mai aveți cai de atac,,apărări de făcut etc.Dvs nu va războit cu av părții adverse ci cu partea adversa asa ca recomandat este sa va concentrați pe procesul aflat pe rol.Nu este vorba despre un abuz..Un abuz de drept ar fi dacă cineva formuleaza împotriva dvs mai multe plângeri penale vs da în judecata doar pt a va sicana etcetc
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat