Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... salarii compensatorii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

salarii compensatorii

buna .am si eu o intrebare .Lucrez la stat si personalul care lucreaza va fi disponibilizat de la 1 martie 2010 . eu mi am gasit la alta firma privata de lucru , tot de la 1 martie . La stat se vor da salarii de completare a veniturilor , +somaj . stie cineva sa mi spuna daca ma angajez mai primesc salariile de compenare din moment ce eu nu voi figura in evidenta la somaj multumesc .va rog cit mai urgent un raspuns
Buna seara,
salariul/salariile compensatorii, trebuie sa le primiti, chiar daca v-ati gasit alt loc de munca. Nu are nicio legatura salariul compensatoriu cu indemnizatia de somaj