Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj apartament.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj apartament.

Bună dimineața,
Suntem trei frați,iar după decesul tatălui 2 frați au renunțat la moștenire la notar.
Am rămas eu(unul dintre frați) și mama ca moștenitori...
Este vorba despre un apartament...
Astfel în momentul de față eu dețin 37,50% din apartament și mama deține 62,50%.
Întrebarea mea este se poate face partaj astfel încât eu să renunț la partea mea și apartamentul să fie 100% pe numele mamei?
Vă mulțumesc pentru răspunsuri.
UnicusAnonymus, utilizator
Puteti face partaj, da. Dar care e scopul ca mama sa ramana unic proprietar
?
Eu aș vrea să mă duc înapoi la muncă în străinătate. Iar dacă mama decide să se mute sau sa cumpere un apartament mai mic sau garsonieră atunci să aibă posibilitatea....

gi-jane2 a scris:

Puteti face partaj, da. Dar care e scopul ca mama sa ramana unic proprietar
?