Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Societate cu doua CUI-uri - Cum procedez in SPV?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Societate cu doua CUI-uri - Cum procedez in SPV?

Am o societate cu doua CUI-uri.
Are un CUI fara RO pentru operatiunile interne si un COD TVA (cu RO) pentru operatiunile externe..
Am facut inregistrarea in SPV (si semnatura asociata) pentru CUI-ul fara RO.
Cativa furnizori au inregistrat facturile pe CUI-ul fara RO.
Altii ... din motive de ei stiute au inregistrat facturile in SPV pe codul de TVA (cel cu RO).

Exista o modalitate de a vedea in SPV toate facturile, pentru ambele coduri?
Daca nu, ce alternative am: Cumpar o a doua semnatura digitala si creez inca un cod SPV pentru ea?

Multumesc
Mihai Paunescu, utilizator
1.Solicitati inregistrare in SPV si pe celalalt CUI cu semnatura existenta.
2.Nu puteti avea facturi emise de un furnizor roman pe codul special de TVA(pentru achizitii intracomunitare).
3. Trebuie sa cereti stornarea facturilor gresite si emiterea de noi facturi pe CUI corect.