Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cumul pensie și salariu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cumul pensie și salariu ...

Bună ziua ! Am 56 de ani , am ieșit la pensie la limită de vârstă în martie 2023 , după 35 de ani lucrați cu grupa a doua de muncă într-un spital de stat . Dacă particip la concurs de încadrare și îl câștig , pot cumula pensia cu salariul ?
tomela, utilizator
Mulțumesc !