Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Refacere scara de acces in bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Refacere scara de acces in bloc

Buna ziua,

Parintii mei locuiesc in provincie, intr-un bloc a carui scara de acces, cea de la intrarea blocului, este deteriorata si devine uneori chiar periculoasa pentru persoanele care au o mobilitate redusa. Au intrebat la asociatia de locatari daca se poate reface si in ce conditii si li s-a zis ca este responsabilitatea Primariei sa se ocupe de acest aspect. Exista vreo procedura in acest sens? unde sa se adreseze?
andreea_anghelescu, utilizator
Cine v-a spus povestea cu primaria, daca are functie in asociatie, v-a mintit. Acea scara e parte comuna tuturor si se repara pe banii din fondul de reparatii. repartizarea cheltuielilor se face conform cotei parti indivize.
Puteti gasi informatii in legea asociatiilor de proprietari : [ link extern ]
latka, utilizator