Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am semnat un contract cu o școală de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am semnat un contract cu o școală de șoferi la ...

Buna ziua!
Am semnat un contract cu o școală de șoferi la începutul lunii iunie....insa mi.s a părut dubios că nu mi s a oferit o copie după el...acum după 2 luni am terminat cursurile teoretice și sunt pe terminarea ședințelor de condus...și am cerut o copie a contractului deoarece aveam ceva nelămuriri...am achitat deja mai bine de jumătate din banii de școală dar mă bătea gândul să mă retrag de asta doream sa vad condițiile exacte. Când am cerut copia după contract administratorul mi a adus contractul sa l recitesc să mă lămuresc și tot acum am completat în contract suma totală de plata deoarece inițial nu eram hotărât pe ce.masina sa fac scoala...însă administratorul a zis că nu mi poate da o copie deoarece contractul nu este înregistrat și voi primi o copie la sfârșitul ședințelor de condus,deci când termin școală...eu ce sa înțeleg de aici? Că contractul semnat nefiind înregistrat până acum este egal cu 0?nu trebuie înregistrat la momentul semnării?și nu trebuia să mi fie înmânat un dublu exemplar atunci?
Incepând cu data de 01.07.2014 şcolile de conducători auto vor introduce toţi cursanţii cu care încheie contracte de şcolarizare în vederea efectuării pregătirii necesare obţinerii permisului de conducere în Registrul Naţional al Cursanţilor.