Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, as avea o intrebare, eu am contract pe ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, as avea o intrebare, eu am contract pe perioada determinata, ...

Buna ziua, as avea o intrebare, eu am contract pe perioada determinata, in Ianuarie imi expira contractul iar in Martie trebuie sa nasc. Precizez ca am lucrate 12 luni la job ul acesta. Cum se procedeaza? Acest anagajator face contrat doar pe perioada determinata, iar acum ca sunt insarcinata nu ar avea motiv de prelungire din luna ianuarie.
Motiv nu ar avea daca nu doresc... dar dvs. puteti depune restul de concediu maternal, cele 126 de zile, la casa de sanatate cu care are incheiat contract medicul dvs. de familie si le plateste aceasta.
Sau depuneti actele pentru somaj, din somaj mergeti in concediul maternal si dupa nastere va adresati primariei de domiciliu pentru a depune actele pentru Concediul pentru Crestere Copil-CCC, cei 2 ani...