avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 828 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, am o situatie cu un vecin care se afla in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, am o situatie cu un vecin care se afla in coproprietate ...

Buna ziua, am o situatie cu un vecin care se afla in coproprietate cu mine imobil tip duplex , acesta ne tot sicaneaza cu diverse lucruri motiv pentru care ne am montat camere pe partea noastra de curte si am castigat in instanta. Acum il surprindem pe acesta pe camere cum ne ridica stergatoarele la masina (in garajul nostru interior care e acoperit , nu se poate inchide) lasa usile de la imobil noaptea deschise, ne inchide supapa la centrala si multe alte lucruri. Ce putem face?
Cel mai recent răspuns: marianliviuh , utilizator 02:05, 17 August 2024
3 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sunt micii mizerii inerente traiului la bloc,duplex,chiar și la curte/tara etc.Daca nu pot fi încadrate ca fapte penale nu prea aveți ce face iar în civil ar trebui sa dovediți un prejudiciu Daca traiam intr o societate normala puteați încerca o mediere,o discuție cu agentul /politistul de proximitate dar șansele sa funcționeze sunt mici.
Ultima modificare: Miercuri, 14 August 2024
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
mergeti la politie cu filmarile.
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Plângere penală la poliție pt hărțuire și atașate toate dovezile, luați și un avocat ca să facă plângerea ca la carte și să o depună el iar ulterior să se țină de dosar. Eventual forțati si obținerea unui ordin de restricție.

~ final discuție ~