Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vreau să cumpăr un teren pe care trec firele de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vreau să cumpăr un teren pe care trec firele de tensiune medie ...

Vreau să cumpăr un teren pe care trec firele de tensiune medie pot sa construiesc casa pe acest teren.

solicitati vanzatorului sa va puna la dispozitie certificatul de urbanism. acolo sunt inscrise autorizatiile si conditiile.
daca nu-l are, e posibil sa dureze cateva luni eliberarea lui. e posibil si sa va loviti de un refuz.
Mulțumesc frumos.