Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada proba desi anuntul era nedeterminat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada proba desi anuntul era nedeterminat

Buna ziua, as dori sa va intreb daca este legal, sa te angajeze la un post bugetar cu perioada de proba, desi anuntul este pe perioada nedeterminata. In cazul in care iei concursul, tu conform anuntului intrii pe un post cu perioada nedeterminata, nu in proba 3 luni dupa care se decide prelungirea.
Conteaza cum e contractul, nu anunțul.
Si in cazul unui c.i.m. pe durata nedeterminata exista perioada de proba.