Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Am o mica nelamurire si sper ca m-ar putea ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Am o mica nelamurire si sper ca m-ar putea ajuta cineva. ...

Buna ziua!
Am o mica nelamurire si sper ca m-ar putea ajuta cineva.
Se da urmatoarea speta:
Langa blocul in care locuiesc, s a construit o casa, iar proprietarul casei si-a facut abonament DIGI pentru fibra optica. Cei de la digi au venit si i-au tras fibra optica de pe scara unde locuiesc in acel bloc, iar acum in fata balconului imi atarna un cablu lung de aprox 40m de fibra optica, fapt ce ma deranjeaza vizual.
Ce as putea face ca acel cablu sa fie dat jos,deoarece fiind o casa individuala probabil a iesit mai ieftin sa faca asta decat sa i instaleze cei de la DIGI cutia aceea din care pleaca fibra optica si care exista la fiecare etaj.
Raymus, utilizator
Singura posibilitate e sa faceți reclamație la DIGI.