Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vorbesc despre o femeie, bugetară (eu). 1. CIM-ul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vorbesc despre o femeie, bugetară (eu). 1. CIM-ul este pe durata ...

Vorbesc despre o femeie, bugetară (eu).
1. CIM-ul este pe durata nedeterminata
2. În noiembrie întrunesc condițiile pt. pensie la limită de vârstă.
3. Pot continua același CIM și să iau și pensia? În ce condiții (dacă sunt)?
Nu. fie va continuati activitatea (cu acordul angajatorului) si primiti doar salariu, fara pensie, fie iesiti la pensie si angajatorul va face un nou CIM.
Fiind bugetar, nu i se va face un nou c.i.m. decat in urma organizarii unui concurs /examen.