Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Deducere TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Deducere TVA

Pentru un SRL, o clinica (CAEN 8623) în construcție momentan, neplătitoare de TVA, putem deduce TVA-ul din facturile achitate constructorului (SRL, plătitor de TVA)?
Societatea neplatitoare de TVA nu poate deduce TVA-ul facturilor de achizitie bunuri sau servicii.

Poate deduce cheltuiala cu bunurile,respectiv serviciile.

La asta se referea intrebarea?