Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Dacă un funcționar public demisionează, rămâne ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Dacă un funcționar public demisionează, rămâne aceasta în ...

Dacă un funcționar public demisionează, rămâne aceasta în corpul funcționarilor de rezervă?
OUG nr. 57 din 3 iulie 2019 privind Codul administrativ

art. 525 Corpul de rezervă
(1) Corpul de rezervă este format din funcționarii publici care au fost eliberați din funcția publică în condițiile prevăzute la art. 519 alin. (1) lit. a)-d), f), g) și h) și este gestionat de Agenția Națională a Funcționarilor Publici.

art. 519 nu prevede si demisia.