Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna Ziua, se poate incheia contractul de intretinere ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna Ziua, se poate incheia contractul de intretinere la mostenire ...

Buna Ziua, se poate incheia contractul de intretinere la mostenire intre doua copii ca intretinator si intre parinte ca intretinut.
Nu exista "contract de întreținere la moștenire ".
Contractul de întreținere este un act între vii.
Moștenirea implica decesul unei persoane.
Da, se poate încheia.