avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce inseamna abrevierea NNS in titlu de proprietate?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce inseamna abrevierea NNS in titlu de proprietate?

Ce inseamna abrevierea NNS in titlu de proprietate?
Cel mai recent răspuns: marius0707 , utilizator 20:10, 17 August 2024
Va salut dragi membri ai forumului. In urma consultari titlului de proprietate, am observat ca la Nord sunt vecin cu NNS 11, la Est cu pers fizica, la Vest cu persoana fizica, la Sud cu persoana fizica.

Am consultat dictionarul de abrevieri, doar ca nu am gasit nicaieri prescurtarea NNS.

Am gasit doar urmatoarele:
- nisipuri zburătoare NN
- bolovănişuri, stâncării, pietrişuri NB
- râpe, ravene, toreni NR
- sărături cu crustă NS
- mocirle şi smârcuri NM
- gropi împrumut, deponi NG
- halde NH

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fond funciar remus1970. remus1970. un teren din domeniul public(Drum secundar) a intrat in circuitul civil în urmă cu mai multi ani(Titlu proprietate, act schimb şi vinzare cumpărare) Doresc ... (vezi toată discuția)
Teren arabil ''mutat'' de primar DorinaCet DorinaCet Sunt coproprietara unui teren de 1 ha teren arabil, extravilan, moştenit de la bunicii mei, după moartea tatălui meu. Terenul este dat în arendă la o ... (vezi toată discuția)
Proces - uzucapiune contra reconstituire drept de proprietate muraruelena muraruelena Terenul autorilor nostri a intrat in anul 1960/1962 in mod fortat, fara acte, la CAP. Atunci, ni s-au luat fortat caii, caruta si alte terenuri. Cam prin ... (vezi toată discuția)