Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce inseamna abrevierea NNS in titlu de proprietate?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce inseamna abrevierea NNS in titlu de proprietate?

Va salut dragi membri ai forumului. In urma consultari titlului de proprietate, am observat ca la Nord sunt vecin cu NNS 11, la Est cu pers fizica, la Vest cu persoana fizica, la Sud cu persoana fizica.

Am consultat dictionarul de abrevieri, doar ca nu am gasit nicaieri prescurtarea NNS.

Am gasit doar urmatoarele:
- nisipuri zburătoare NN
- bolovănişuri, stâncării, pietrişuri NB
- râpe, ravene, toreni NR
- sărături cu crustă NS
- mocirle şi smârcuri NM
- gropi împrumut, deponi NG
- halde NH