avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil mama minora-17 ani Buna ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil mama minora-17 ani Buna seara! Imi ...

Indemnizatie crestere copil mama minora-17 ani

Buna seara! Imi puteti spune, va rog, daca o mama minora-17 ani, care urmeaza sa nasca un copil, primeste indemnizatie de crestere a copilului... sau orice alta forma de ajutor banesc din partea statului. ..Nu mai urmeaza cursurile scolare si urmeaza sa se casatoreasca.
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Drepturi banesti aferente nasterii copilului clauv clauv Buna ziua, Am si eu o intrebare privind acordarea diverselor drepturi banesti dupa nasterea copilului. Situatia mea concreta este urmatoarea: 1. Sotia ... (vezi toată discuția)
Mame eroine MihaelaAM MihaelaAM Buna ziua! As dori sa stiu daca se ofera vreun ajutor banesc la nasterea celui de-al patrulea copil. Urmeaza sa nasc in luna decembrie a acestui an. Multumesc! (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru cresterea copilului s.stefan s.stefan Buna ziua Sotia mea a terminat in luna iulie a anului 2013, cursurile de zi a unei forme de invatamant superior. In toamna aceluiasi an, a inceput cursurile ... (vezi toată discuția)