Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Consecințe concediu de studii plătit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Consecințe concediu de studii plătit

Bună ziua!
Am o întrebare legata de concediul de studii plătit (cel de 6 luni) pentru redactarea tezei de doctorat. Dacă ești cadru didactic în mediul preuniversitar și ai solicitat și efectuat acest concediu, dar nu ai finalizat și teza de doctorat, care sunt consecințele la locul de munca?
1. Nu mai puteti primi un alt concediu de studii pentru doctorat.

2. Titlul de doctor este obligatoriu pentru persoanele angajate în învățământul superior și în cercetare. Lipsa acestuia putand duce la incetarea c.i.m.