avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumul pensie salar -Buna ziua. Sunt la pensie pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumul pensie salar -Buna ziua. Sunt la pensie pentru limita de vârstă din data ...

Buna ziua. Sunt la pensie pentru limita de vârstă din data de 15.01.2022 iar din data de 001.08.2023 sunt angajat cu CIM. Întrebarea mea este din septembrie când intră în vigoare legea pensiilor mai pot cumula pensia cu salariul? Vă mulțumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:52, 18 August 2024
Puteti cumula fara griji pensia cu salariul .. legea noua nu va este aplicabila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara, o intrebare la aplicarea legii 360/2023 sunt pensionara ... vasilicaburnaz vasilicaburnaz Buna seara, o intrebare la aplicarea legii 360/2023 Sunt pensionara la limita de varsta dar si angajata in sistem bugetar.Saptamana trecuta am primit ... (vezi toată discuția)
Pensionat limita varsta in timpul co medical AndreeaStefan AndreeaStefan Buna ziua, Am o salariat care si-a depus dosarul pentru limita de varsta in septembrie 2015. Decizia a iesit pe 09.12.2015 .Problema mea este ca salariatul ... (vezi toată discuția)
Pensionare damian oana damian oana Buna ziua Va rog sa imi spuneti ce este mai avantajos intre: - pensionare la limita de varsta plus angajat in continuare si dupa cat timp se face ... (vezi toată discuția)