Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumul pensie salar -Buna ziua. Sunt la pensie pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumul pensie salar -Buna ziua. Sunt la pensie pentru limita de vârstă din data ...

Buna ziua. Sunt la pensie pentru limita de vârstă din data de 15.01.2022 iar din data de 001.08.2023 sunt angajat cu CIM. Întrebarea mea este din septembrie când intră în vigoare legea pensiilor mai pot cumula pensia cu salariul? Vă mulțumesc anticipat.
Puteti cumula fara griji pensia cu salariul .. legea noua nu va este aplicabila.