avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, părinții mei au ca moștenire de la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, părinții mei au ca moștenire de la străbunici ...

Bună ziua, părinții mei au ca moștenire de la străbunici 50 arii teren arabil ceea ce este menționat și în adeverința din 1940, pământul a fost luat de Ceape și a fost pusă vie,li s-a luat si 50 arii teren din câmp, când li s-a dat pământul înapoi pe titlu a fost trecut 25 arii vie, iar primaria a intabulat 25 arii arabil spunând că li se cuvine doar 25 arii arabil. Ce pot face să recuperez restul de 25 arii intabulat de primărie având un vedere că nu mi s-a eliberat adeverința din 1940 de la cadastru național că și dovadă.

Alte discuții în legătură

Reconstituire drept de propietate iongiurca iongiurca Stimate doamne(domni), va rog respectos sa ma sfatuiti intr-o problema tare incurcata ; -am facut cerere in 1991 in baza L/18 pt.o supraf.in intravilan ... (vezi toată discuția)
Teren mutat ,comasare Daniedoca Daniedoca Sunt proprietarul unui teren de 20 ari teren arabil, extravilan, moştenit de la bunicii mei, impozitul este plătit la zi. Problema mea este: Terenul ... (vezi toată discuția)