Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenire

Bună ziua! Aș vrea, dacă se poate, să îmi răspundeți la o întrebare: banii rămași în contul unui părinte care a decedat și a avut 2 copii, sunt moștenire a copiilor acelui părinte sau doar a copilului care a avut în grijă acel părinte? Mulțumesc.
Elisof, utilizator
Întra în masa succesorala. Ambilor.