Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua ,Va întreb și eu ce trebuie sa fac dacă ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua ,Va întreb și eu ce trebuie sa fac dacă am cartea ...

Bună ziua ,Va întreb și eu ce trebuie sa fac dacă am cartea de munca neinchisa ,am lucrat ca bibliotecar într o comuna din.delta între anii 1990 - 1995.Unde trebuie sa merg pentru.a rezolva aceasta problema.Va mulțumesc pentru.eventualele răspunsuri.
Ce s-a intamplat cu acea biblioteca ? ....carnetul de munca nu poate fi inchis decat de catre fostul angajator sau obtinuta o adeverinta de vechime de la cei care detin arhiva acestuia.

ITM nu are nicio legatura cu arhiva acelei biblioteci.
Ce s-a intamplat cu acea biblioteca ? ....carnetul de munca nu poate fi inchis decat de catre fostul angajator sau obtinuta o adeverinta de vechime de la cei care detin arhiva acestuia.

ITM nu are nicio legatura cu arhiva acelei biblioteci.
Biblioteca apartinea de primărie,deci trebuie sa întreb la primărie sau unde au arhiva....mulțumesc.
Da, intrebati la Primarie.