Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! concediul medical cod 09 este suportat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! concediul medical cod 09 este suportat integral din ...

Buna ziua! concediul medical cod 09 este suportat integral din FNUASS?
"Concediul medical ce se poate acorda pentru îngrijirea copilului bolnav până la șapte ani sau până la vârsta de 18 ani în cazul copilului cu afecțiuni recurente sau a copilului cu handicap se decontează integral de la stat"

Sursa:

www.avocatnet.ro/articol_604...