Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Acte pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Acte pensie

Buna ziua,
Mama mea are pe cartea de munca o vechime de 7 ani. Ulterior, a muncit la un alt angajator, insa cu numele pe care l-a avut inaintea casatoriei. Totusi, nu exista acte din perioada respectiva, insa din ce am inteles, la momentul respectiv a platit si o contributie catre BCR. Incercam acum sa depunem actele pentru pensie (mama mea are acum varsta de 73 ani), dar nu stim cum ar trebui sa procedam, tinand cont de faptul ca avem doar cartea de munca cu cei 7 ani munciti. Exista vreo varianta de a verifica daca exista carte de munca la angajatorul care a angajat-o cu numele anterior casatoriei? Firma respectiva nu mai exista. Daca nu a existat o carte de munca in perioada respectiva, se poate verifica contributia de care ea ne spune ca a depus-o catre BCR? Ne ar ajuta la dosarul de pensie?

Multumesc!
Speed13zone, utilizator
Despre ce perioada este vorba si ce societate?