Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua! Am cumparat un produs Crock Pot dar nu are ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua! Am cumparat un produs Crock Pot dar nu are consumul ...

Buna ziua!

Am cumparat un produs Crock Pot dar nu are consumul trecut pe nicaieri, pe niciuna dintre functii.
Este sau nu obligatie legala ca produsul sa fie insotit de un document cu niste medii de consum?

Multumesc!
consumul de curent? de regula puterea instalata e inscrisa pe placa e timbru. verificati.
nu exista consumuri medii fiindca utilizatorii le pot regla dupa bunul plac.
adriandimitriu, utilizator