Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Apelant cu număr privat (ascuns) Bună ziua. De ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Apelant cu număr privat (ascuns) Bună ziua. De aproximativ ...

Apelant cu număr privat (ascuns)
Bună ziua.

De aproximativ 5 luni de zile, sunt sunat de cel puțin 2-3 ori pe săptămână pe telefonul de serviciu, de un apelant cu număr ascuns care nu comunica cu mine doar ascultă. Am anunțat superiorii de la locul munca despre aceasta problemă , dar au motivat ca nu au cum sa rezolve problema.
Unul dintre colegi mi-a recomandat sa depun eu o reclamație la organele competente.
Ținând cont că telefonul și numărul este al societății, pot face eu reclamație în numele lor?
Va rog sa îmi spuneți dacă acest incident sa încadrează la vreo abatere în codul muncii (hartuire, etc.) și ce trebuie să fac în continuare?
Menționez că eu bănuiesc cine este persoana, dar îmi trebuie o confirmare oficiala!
Mulțumesc pentru înțelegere!
Bună ziua!Nu mai răspundeți la numar ascuns( respingeti apelul),sau cereți societăți să vă dea un alt număr.
SunnyXxxX, utilizator