Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua,am primit câteva decizii in timpul de când ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua,am primit câteva decizii in timpul de când sunt la ...

Buna ziua,am primit câteva decizii in timpul de când sunt la pensie ,din 2000,,dar nu pe toate Deci nu știu in prezent ce NU AR TOTAL DE PUNCTE AM .Doar din datele din talonul de pensie pot sa aflu acest număr total de puncte ? prin înmulțirea cifrei nr.puncte cu 25 ,(25 era in anul 2000 Nr de ani pentru femei la care se împărțea suma punctajelor anuale ,puncte pt. facultate ,etc). Mulțumesc
Dacă stagiul complet de cotizare utilizat la determinarea punctajului mediu în cazul d-voastră a fost de 25 ani, atunci procedați cum ați menționat pentru aflarea nr. total puncte în plată.