avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1185 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensii

Recalculare pensii !
Am ascultat foarte multe dezbateri la tv pe tema recalculării pensiilor.Nu am auzit niciodată să se spună că punctele din decizia de pensionare se vor schimba conform noii legi, este adevărat?Mulțumesc !
Ultima modificare: Marți, 20 August 2024
ddena, utilizator
Cel mai recent răspuns: ddena , utilizator 21:26, 20 August 2024
Corect.Nr. total de puncte realizate și aflate în plată vor rămâne și la ele se vor adăuga cele de stabilitate.
Mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, cu noua legea a pensiilor din 1 ianuarie 2024, pot ... 111714 111714 Bună ziua, cu noua legea a pensiilor din 1 ianuarie 2024, pot sa intru la pensie anticipata cu 41 de ani vechime și sa lucrez în continuare cu ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, pensionar , care s-a pensionat in luna iulie 2023, ... valentina2010 valentina2010 Buna ziua, Pensionar , care s-a pensionat in luna iulie 2023, conform legii 263/2010 si caruia i se va \"recalcula \" pensia conform legii 360/2023 , ar ... (vezi toată discuția)
Buna ziua .am lucrat 28 de ani in grupa a ll de munca. am ieșit ... mcraciun mcraciun Buna ziua .Am lucrat 28 de ani in grupa a ll de munca. Am ieșit la pensie la limita de vârsta.Vă rog sa -mi spuneți cum s-a calculat creșterea pensiei ... (vezi toată discuția)